Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek Nice-House inox 90x40cm z szybą

Nowy produkt

Biokominek inox o rozmiarze 90x40cm z szybą ochronną z serii Nice-House

Więcej szczegółów

699,00 zł brutto

Więcej informacji

Biokominek inox 90x40cm z szybą ochronną


Konstrukcja biokominka wykonana ze stali szwedzkiej lakierowanej proszkowo farbą termoodporną. Część wnękowa lakierowana w kolorze czarny mat strukturalny. Rama frontowa wykonana ze stali nierdzewnej szczotkowanej.

Palenisko wykonane jako jeden pojemnik o szerokości 524mm oraz linii ognia 420mm, z podwójnym dnem wykonany ze stali nierdzewnej o pojemności około 0,75L. Biopaliwo spali się realnie w czasie około 1h50min na w pełni zalanym palniku. 

Niemiecki certyfikat TüV gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania biokominka. Palnik posiada wkład absorbujący (bezpieczna biowkładka), który umożliwia wolniejsze i równomierne spalanie biopaliwa. Podwójne ściany eliminują ryzyko związane z rozszczelnieniem palnika. W pojemniku zamontowano miarkę poziomu biopaliwa aby zminimalizować ryzyko przelania płynu. Przy tak szerokim palniku najbardziej bezpiecznym i najbardziej skutecznym sposobem na wygaszenie jest użycie będącej w zestawie niezależnej zagaszarki.

Uwaga !

Standardowo palnik umieszczony w tym biokominku nie umożliwia regulacji wielkości ognia. Jednakże jako dodatkową opcję oferujemy możliwość dokupienia dedykowanej zasuwy. Umieszcza się ją w palniku i dołączoną rączką przesuwa, aby zmniejszyć szczelinę komory spalania. Tym sposobem można zmieniać wielkość płomieni.

Koszt zasuwy to 20 pln i dostępna jest w dziale "Akcesoria".

Biokominek posiada pasek hartowanej szyby ochronnej o wysokości 15cm, który chroni przed bezpośrednim działaniem ognia. Szyba mocowana jest za pomocą prowadnic (prowadnice przykręca się do ramy frontowej od tyłu), dzięki czemu szybę można swobodnie wsuwać. Prowadnice są lakierowane w kolorze ramy frontowej.

W zestawie z biokominkiem znajduje się listwa montażowa, która wprowadza dystans między ścianą a plecami biokominka. Zastosowana listwa powoduje, że ciepło mniej oddziaływuje na ścianę. Dodatkowo zastosowano dolny uchwyt uniemożliwiający jakiekolwiek przemieszczenie się biokominka.

Biokominek można zawiesić bezpośrednio na płaskiej ścianie, jak również nadaje się do zabudowy, także z płyt gipsowo-kartonowych.

Biokominek można zamontować również narożnie (w rogu ściany), jednakże należy dokupić listwę montażową narożną (dostępna w kategorii Akcesoria) lub pod poniższym linkiem: TUTAJ

W zestawie z biokominkiem jest tzw. aromatyzer, czyli podstawka, którą należy włożyć do środka biokominka, w jednym z narożników, tak by płomienie jej nie opalały. Do podstawki wlewa się minimalną ilość wody oraz kilka kropel olejku zapachowego i pod wpływem temperatury ognia zapach się uwalnia, umożliwiając korzystanie z zalet aromaterapii. W zestawie nie ma olejku zapachowego (olejki dostępne w kategorii Akcesoria).

Dane techniczne:

 

Wymiary: wysokość 40 cm, szerokość 90 cm, głębokość całkowita 12 cm. Waga 11 kg. Pojemność palnika około 0,75l

Zestaw zawiera:

  • biokominek;
  • palnik z certyfikatem TüV;
  • 1kg kamieni ozdobnych;
  • zestaw montażowy;
  • uchwyt do wygaszania płomienia;
  • lejek;
  • instrukcja obsługi;
  • hartowana szyba ochronna;
  • 1l biopaliwa II generacji z atestem PZH;
  • aromatyzer.