Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Włókna żarowe do biokominka

Nowy produkt

Dekoracyjne włókna żarowe do stosowania w biokominkach. Efekt żarzenia w połączeniu z żywym ogniem gwarantuje widowisko.

Więcej szczegółów

54,00 zł brutto

Więcej informacji

Włókno żarowe

Włókno żarowe to nic innego jak stalowe włosia, pod wpływem płomieni mienią się. Rozgrzane do czerwoności powodują niezwykłe zjawisko.

Włókna są grubości ludzkiego włosa i bardzo łatwo można je rozgrzać. Należy tylko pamiętać aby rozdzielić je na drobne włókna, aby nie były zbite. Luźne włókna łatwiej się nagrzewają, zajmują większą powierzchnie. Bardziej zbite mogą powodować efekt mniejszych płomieni.

Włókna bardzo szybko tracą swoją temperaturę i jeśli wypadną z paleniska lub zostaną przesunięte na część lakierowaną biokominka to nie wyrządzą szkód. Włosia stalowe nie wydzielają żadnych substancji szkodliwych. Nie należy ich wkładać do środka komory palnika, co najwyżej położyć na palniku. Jednakże im wyżej będą od szczeliny tym mniej będą tłumić płomienie i efekt będzie bardziej widowiskowy. Świetnie komponują się więc z polanami ceramicznymi imitującymi drewno, ułożone tuż za szczeliną palnika a na nich włókna.

Jeśli włókna leżą na komorze palnika to na czas gaszenia należy je przesunąć aby nie utrudniały zaduszenie ognia.

Opakowanie zawiera 1 gram włókien.