Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Zasuwa regulująca ogień do palnika 524mm

Nowy produkt

Zasuwa umożliwiająca regulację wysokości płomieni w biokominku Nice-House o wymiarze 90x40cm oraz narożnym o szerokości 800mm z pełnymi szybami. Zasuwa pasuje do palnika 524-525mm.

Więcej szczegółów

24,00 zł brutto

Więcej informacji

Zasuwa regulująca wysokość płomieni w palniku 524mm / 525mm

do stosowania w biokominku Nice-House o wymiarze 90x40cm i narożnym 80cm z pełnymi szybami

Zasuwa wykonana ze stali nierdzewnej szczotkowanej, którą należy umieścić w palniku. Zasuwa pasuje do palników oznaczonych jako 524 lub 525 mm. Palnik taki stosowany jest w biokominkach serii Nice-House o wymiarze 90x40cm. W zestawie dołączona jest także rączka umożliwiająca przesunięcie zasuwy.

Zasuwą zmniejsza się szczelinę paleniska, dzięki czemu zmniejsza się ogień. Mniejsze płomienie to również mniejsze zużycie paliwa.

Uwaga !

W przypadku biokominka narożnego 80cm z pełnymi szybami do zasuwy musi być boczna rączka (nie prostopadła), tylko boczne operowanie umożliwia bezpieczeństwo obsługi. Jeśli zakupiona zasuwa ma być do biokominka narożnego prosimy podać takie info.

Dodatkowe informacje:

  • zasuwa służy do regulacji wysokości płomieni, do skutecznego zagaszenia służy zagaszarka, która jest zawsze w zestawie z biokominkiem;
  • minimalna wielkość szczeliny musi powodować swobodne wydostawanie się płomieni;
  • nie należy dopuszczać aby płomienie wydobywały się od tyłu zasuwy;
  • zasuwę nie należy przymykać do końca.