Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Biokominek narożny Line-L 60cm

Nowy produkt

Wkład do zabudowy narożnej Line-L o szerokości 60cm, wersja lewa otwarta, biokominek narożny

Więcej szczegółów

999,00 zł brutto

Więcej informacji

Biokominek Line-L 60cm lewy

Biokominek Line to połączenie stali nierdzewnej oraz stali malowanej proszkowo. Model zaprojektowany aby go zabudować w ścianie, także z płyty gipsowo-kartonowej, lecz najlepiej w wersji ogniotrwałej. Frontowa rama bardzo niewielka bo o szerokości 34mm delikatnie podkreśla design wnętrza. Nadaje się głównie do wnętrz nowoczesnych.  
Biokominek produkowany jest w Polsce z naciskiem na bezpieczeństwa użytkowania.


 

Informacje praktyczne:

Wymiary: wysokość 450 mm, szerokość 600 mm, głębokość wnęki 180 mm. Waga 12 kg.

Biokominek narożny, z otwartym bokiem; wykonany ze stali lakierowanej farbą termoodporną w kolorze czarnym mat strukturalny. Na odwrocie górze części wnękowej biokominka umieszczono specjalne uchwyty do zawieszenia na ścianie lub zabudowania. W zestawie są kołki rozporowe umożliwiające zawieszenie biokominka.

Zastosowano palnik, który ma szerokość aż 524 mm i proste wycięcie. Wykonany jest ze stali nierdzewnej szczotkowanej. Pojemność palnika wynosi 0,75 litra.
W palniku zastosowano ceramiczny wkład absorbujący, który zabezpiecza przed wylaniem się biopaliwa w sytuacji silnego uderzenia lub przewrócenia się biokominka. Jednocześnie biopaliwo spala się bardziej równomiernie. Dodatkowo pojemnik posiada podwójne ściany, odpowietrzające otwory bezpieczeństwa, a także wskaźnik poziomu biopaliwa. Dzięki temu posiada certyfikat bezpieczeństwa TüV.


Biopaliwo spali się w czasie około 1h50min na w pełni zalanym palniku. W zestawie jest uchwyt do skutecznego zagaszenia ognia.

Uwaga !

Standardowo palnik umieszczony w tym biokominku nie umożliwia regulacji wielkości ognia. Jednakże jako dodatkową opcję oferujemy możliwość dokupienia dedykowanej zasuwy. Umieszcza się ją w palniku i dołączoną rączką przesuwa, aby zmniejszyć szczelinę komory spalania. Tym sposobem można zmieniać wielkość płomieni.

Koszt zasuwy to 20 pln i dostępna jest w dziale "Akcesoria".

Biokominek Line wyróżnia bardzo niewielka ramka frontowa, optymalna głębokość oraz przede wszystkim palnik, najszerszy dostępny na polskim rynku jaki został umieszczony w biokominku o szerokości 60cm.


Zestaw zawiera:

· biokominek z paleniskiem; 
· aromatyzer; 
· uchwyt do wygaszania płomienia;
· 1l biopaliwa; 
· 1kg białych kamieni.

Film prezentujący biokominek: