Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). zamknij

Olejek eteryczny - eukaliptusowy

Nowy produkt

Naturalny olejek eteryczny eukaliptusowy

Więcej szczegółów

5,50 zł brutto

Więcej informacji

Olejek eukaliptusowy

Naturalny w 100% olejek eteryczny przeznaczony między innymi do aromaterapii. 

Idealny dla biokominków z funkcją aromaterapii lub z osobnym aromatyzerem. 
Swoje właściwości posiadają tylko naturalne olejki eteryczne, tak więc przestrzegamy przez olejkami nieznanego pochodzenia (nierzadko importowanych z Chin). Sprzedawane przez nas olejki produkowane są w Polsce i posiadają pozytywną opinię PZH.

Olejek eukaliptusowy otrzymywany jest na drodze destylacji liści drzewa z parą wodną. W składzie olejku eukaliptusowego dominuje eukaliptol (inaczej cyneol).

Olejek z eukaliptusa przyjemnie chłodzi, pobudza i orzeźwia nie tylko swoim zapachem. Wcierany w skórę daje efekt chłodzenia, co może pomóc w zmęczeniu, ospałości i wyczerpaniu psychicznym.

Olejek eukaliptusowy ma wiele właściwości i zastosowań, m.in. jest skuteczny w chorobach układu oddechowego: kaszlu, katarze, bólu gardła, astmie, zapaleniu oskrzeli i zatok. Olejek eukaliptusowy zabija bakterie, grzyby, wirusy, znosi stan zapalny.